×
Суббота, 22 Октября 2016
Суббота, 22 Октября 2016
Рад приветствовать всех посетителей нашего сайта.
Пусть он поможет Вам найти дорогу к Богу и будет полезен в деле Вашего спасения!
Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский
2 Января 2016 г

Народному депутатові України Геращенко І.В.

Вельмишановна Ірино Володимирівно!

Від імені Запорізької пастви хочу висловити своє здивування стосовно Вашого висловлювання в соціальних мережах щодо вилучення Українською Православною Церквою старовинного іконостасу, що нібито належав Покровському храму на Хортиці. «Кілька років тому, уявіть собі, іконостас, що раніше був в цій старовинній хортицькій церкві, вилучили представники ПЦ Московського патріархату», — заявляєте Ви на своїй сторінці у Фейсбук.

Це відверте перекручування і спотворення фактів. У 2012 році Запорізька єпархія УПЦ встановила у Покровському храмі-музеї Історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» старовинний іконостас, документи на який, як і він сам, є власністю єпархії. Коли термін договору між Запорізькою єпархією і Національним заповідником «Хортиця» про оренду Покровського храму не був продовжений останніми, іконостас, в числі іншого єпархіального майна, що знаходився на тимчасовому зберіганні в храмі-музеї, був вивезений і встановлений в Покровському архієрейському соборі м. Запоріжжя.

Ви стверджуєте, що «іконостас був в цій старовинній хортицькій церкві», і що його «вилучили представники ПЦ Московського патріархату». Проте це неправда. По-перше, у Міністерстві юстиції України не зареєстровано релігійної організації з такою назвою. Якщо Ви мали на увазі канонічну Церкву, то її офіційне іменування — «Українська Православна Церква» — без жодних додатків. По-друге, храм на Хортиці, що входить до складу музейного комплексу, є будівлею сучасною. А сам іконостас дійсно старовинний, проте був подарований в 2012 році не Історико-культурному комплексу «Запорізька Січ», а Запорізькій єпархії УПЦ.

Ви, як політик, здавалося б, повинні усвідомлювати, що будь-яка висловлена Вами інформація, хай і необдумана, неправдива, одразу береться до уваги засобами масової інформації як непорушна істина.

Ще більше бентежить той факт, що Ви, будучи уповноваженим представником Президента України з мирного врегулювання конфлікту на сході країни, дозволяєте собі висловлювання, спрямовані на розпалювання міжусобиць, протистояння та релігійної ворожнечі, чим паплюжите його ім’я.

Ви були обрані народом України і, тому люди довіряють Вам, Вашим словам. Чому ж Ви зводите до відвертої брехні і вводите людей в оману, стаючи лжесвідком, що наговорює брехню і сіє розбрат між братами (Притчі 6: 19)?

У зв’язку з вищевикладеним, пропоную Вам дати спростування своїм висловлюванням, що не мають під собою ніяких фактів, окрім як спроба популяризувати самозванців і, в той же час, знеславити Українську Православну Церкву — канонічну, єдину в Україні, визнану світовим Православ’ям, всім християнським світом.

Щиро піклуючись про душу Вашу, напередодні великого свята Різдва Христова — Боговтілення нашого заради порятунку, прошу пам’ятати слова Священного Писання: «Лжесвідок не залишиться непокараним, і хто говорить брехню, не врятується» (Притчі 19: 5).

Молюся про те, щоб Господь по Своєму Милосердю напоумив Вас і наставив на шлях істинний.

З любов’ю о Господі

АРХІЄПИСКОП ЗАПОРІЗЬКИЙ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ

ЗАПОРОЖСКАЯ ЕПАРХИЯ УПЦ: Казацкий иконостас 18 века — дар Е. Анисимова канонической УПЦ, а с 2015 года церковь Покрова Пресвятой Богородицы на Хортице (часть госзаповедника) “переосвящена” раскольниками

Прес-служба Запорізької єпархії Української Православної Церкви