Численні звернення прихожан змушують звернутися до Вас.

Їх сутність  полягає в тому, що люди були здивовані тим, що 11 квітня на мітингу-реквіємі, приуроченому Міжнародному дню пам’яті в’язнів нацистських концтаборів в сквері, біля залізничної станції “Запоріжжя-2″, не були запрошені священики Запорізької єпархії Української Православної Церкви (єдиної визнаної в Україні усіма Православними Церквами світу), найбільшої конфесії в регіоні. Їх здивування обумовлене не Вашою релігійно-політичною заангажованістю (це особиста справа Вашої совісті), а тим, що вибір, облаштування місця проведення заходу та встановлення Поклінного Хреста були здійснені на кошти православних запорожців (на момент встановлення було витрачено більше 25 тис. грн.).

В ЗАПОРОЖЬЕ отслужили литию по невинно убиенным и умученным в годы Второй мировой войны

Чим пояснити таку прикру “забудькуватість” або неувагу з Вашого боку до суспільно-соціальної діяльності пастви Запорізької єпархії? На заході прозвучали слова: “Школярі беруть участь в панахиді за жертвами нацизму, і вони повинні вчитися цьому прикладу стійкості, непохитності, витримки і героїзму”. А який приклад Ви подаєте цим школярам? Приклад цілеспрямованого штучного створення образу ворога в особі православного єпископа, священиків, тисяч звичайних віруючих людей, не запросивши тих, хто створив це пам’ятне місце?

Це не лише образливо, але і небезпечно, оскільки може привести до неконтрольованих наслідків.

Керівництво Запорізької єпархії УПЦ прикладає усі свої сили для збереження миру і цивільного спокою, непохитності у справі пастирської опіки усіх своїх чад, незалежно від політичних або будь-яких інших громадських поглядів. Молитва за мир і примирення цивільного протистояння і ворожнечі — щоденна турбота кожного православного вірянина єпархії.

Якість роботи будь-якого державного чиновника оцінюється за результатами його діяльності. Україна сповідує європейські цінності, де якщо державний чиновник   викривається в неправдивих заявах або нефахових вчинках — він подає у відставку. Якщо людина на своєму посту приносить суспільству не користь, а шкоду — його звільняють.Якщо погано працює транспорт — всім зрозуміло, що винен відповідальний за транспорт; якщо проблема з медициною — відповідальний за охорону здоров’я. Але що ж повинно статися у нас, щоб усім стало зрозуміло, що не на своєму місці люди, які відповідають за церковно-державні стосунки в регіоні, при цьому не бажають підвищити рівень своїх знань у цій галузі? Початися релігійна війна?

У правовій державі, до статусу якого прагнула Україна, люди повинні пам’ятати про відповідальність за свої слова і вчинки. Хочемо нагадати приказку нашого народу: “Що посіяв, то і зібрав”. Крім того, чим більше бумерангів з недобрими ситуаціями хтось запускає зовні, тим жорсткіший удар може з часом осягнути цю людину і загальну справу, в якій він бере участь.

У одній зі своїх проповідей Блаженнійший митрополит Онуфрій сказав: “Своя правда може здатися дуже красивою, дуже перспективною, але вона за своєю суттю несе смерть. А воля Божа — вона іноді буває неприємна для нас, буває гірка, важка — у своїй суті несе з собою життя”.

Ми не залишаємо надію, що спроби штучного створення образу ворога з вірян Запорізької єпархії УПЦ знайде належну оцінку і розуміння у Вас.

АРХІЄПИСКОП ЗАПОРІЗЬКИЙ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ

Прес-служба Запорізької єпархії Української Православної Церкви

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *