У неділю, 15 травня, з нагоди Міжнародного дня сім’ї в усіх храмах і монастирях єпархій УПЦ відбудуться молебні про примноження любові, єдності та порозуміння і сім’ях. Відповідний циркуляр з благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія був направлений усім єпархіальним Преосвященним архієреям УПЦ.

У третю неділю після Великодня, у 2016 році 15 травня Православна Церква відзначає День пам’яті жінок-мироносиць, які принесли миро помазати тіло Христа після Його Хресної смерті і, не знайшовши тіла у Гробі і побачивши там згідно Святого Письма Янгола, який проголосив, що Іісус воскрес, першими дізналися про Воскресіння Христове.

На честь свята Запорізька єпархія УПЦ організувала показ православної моди із подальшим продажем суконь на благодійному аукціоні на підтримку церковно-громадського проекта допомоги онкохворим дітям “Любов милосердствує” і також — інтернаціональний концерт.

Читайте більше: Запрошуємо на День святих жінок-мироносиць — православний аналог 8 березня

Традиційно Церква згадує цінності православної християнської сім’ї впродовж року, починаючи від пам’яті святих праотців Адама і Єви (у передостанню і останню неділю перед Різдвом).

Читайте більше: В едину плоть: святые супружеские пары

Широко відомі — день пам’яті свв. благовірних кнн. Петра і Февронії Муромських — 8 липня (День сім’ї, любові та вірності), день пам’яті благовірного кн. Ярослава Мудрого — 5 березня та його святої преподобної благовірної супруги кн. Анни Новгородської — 10 лютого, день пам’яті святого подружжя сповідників Адріана і Наталії — 26 серпня.

Запорізька єпархія УПЦ вшановує пам’ять Запорізьких святих новомучеників — подружжя священика Михаїла і матінки Ірини Чехранових (+1918 06.01 ст.стиль/19.01. нов. стиль), яких у день Святого Богоявлення і Хрещення Господнього потопили в ополонці у Запорізькій області безбожники за часів становлення СРСР.

До Господа Ісуса Христа, Матері Божої і святих, у даному випадку — небесних покровителів сім’ї за допомогою звертаються усі християни.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Прес-служба Запорізької єпархії Української Православної Церкви

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *