30-тій окремій гвардійській механізованій бригаді, яка розташована у Михайлівському районі Запорізької області, як і, певне, усім військовим частинам в Україні, окрім знаряддя та бронежилетів, дуже потрібні наші молитви та не байдуже ставлення. Про це прес-службі Запорізької єпархії УПЦ розповів заступник командира 30-ої бригади, підполковник ЗСУ Василій Стасієв під час телефонної розмови.

Підполковник та бійці мають надію, що їм вже не потрібно буде звертатися до простих людей про найнеобхідніше-їжу, одяг та оснащення…

Заст. командира 30-ої окремої гвардійської механізованої бригади ЗСУ, підполковник ВАСИЛІЙ СТАСІЄВ:

— Нарешті відбулася зміна влади, і новий Президент України Петро Порошенко заявив публічно, що всі Збройні Сили України будуть оснащені якнайкраще і одягнуті теж відповідним чином. Тому я думаю, що це питання буде вирішене в недалекому майбутньому. Ми також розуміємо, що ту допомогу, яку надають дрібні підприємці, вони відривають від своїх сімей…Нам потрібна перш за все духовна підтримка, і ми дякуємо людям і Запорізькій єпархії УПЦ за підтримку. Хіба що — зараз спека, і якби нам привезли бочку квасу-хлопці його дуже люблять…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ. В солдата каска, а в ній-паска… Як на Запоріжжі бійці Великдень святкували та материнський борщ куштували (ФОТО, ВІДЕО)

“В нас є убиті, поранені, полонені, зниклі безвісти…”

Днями у цій військовій частині освячено “похідно-польову” капличку, вкриту брезентом. Замість підлоги-зкошена трава…Кожню неділю служби і молебни звершує протоієрей Олег Панчак, благочинний Михайлівського округу Запорізької єпархії. Щодня віруючі солдати заходять до маленького храму помолитися, відносять панахіди за загиблими на Донбасі товаришами. Один із бійців зрілого віку мав намір охреститися у цій капличці, але зараз знаходиться у місці АТО. Відомо, що він поки живий.

Заст. командира 30-ої окремої гвардійської механізованої бригади ЗСУ, підполковник ВАСИЛІЙ СТАСІЄВ:

— Коли гинуть поряд товариші, то це негативно впливає на психічний стан солдатів. Особливо, коли труни привозять додому…Батьки дають здорових дітей, а повертаються вони загиблими. Це жахливо. Ми сподіваємось, що молитви усіх небайдужих людей нам допоможуть…В нас є убиті, поранені, полонені, зниклі безвісти… Ми просимо помолитися за них усіх…

ОФІЦІЙНИЙ СПИСОК з 30-ої окремої гвардійської механізованої бригади Збройних Сил України станом на 29 травня 2014 р.:

Загинули:

сержант ЯРОШЕНКО Сергій Григорович

солдат КОВАЛЬЧУК Олександр Володимирович

Поранені:

старший лейтенант МИРОНОВ Ярослав Анатолійович

старший лейтенант ЯГЕЛЬСЬКИЙ Дмитро Вячеславович

сержант ТОРЖАНСЬКИЙ Олег Миколайович

солдат ЗУБОВ Станіслав Вікторович

солдат ПРОНІН Сергій Валерійович

солдат БУЛАНОВ Володимир Олексійович

Полонений:

старший сержант КОПИЧИНСЬКИЙ Олег Володимирович

Місцезнаходження невідоме:

солдат ФУРМАН Олександр Валентинович

СВИРЕДЮК Олег

“Наша мета як миротворців і захисників Вітчизни — створити умови для миру в Україні”

29 травня, на Вознесіння Христове, богослужіння у капличці військової частини Михайлівського району Запорізької області звершив протоієрей Олег Панчак, благочинний Михайлівського округу. Солдатам, які не мали хрестиків про собі-їх подарували.

“Знаменно, — каже підполковник Василій Стасієв,- що свято Вознесіння Господнього співпало із Днем прикордонника і Днем миротворців ООН.- Наша мета як миротворців і захисників Вітчизни-створити умови, за яких у нашій Україні запанував би мир. Для нас ці свята — зі сльозами на очах, тому що окрім сьогоднішніх бойових дій в Україні, ми згадуємо миротворчу місію у складі Національного контингенту в Косово, адже багато кадрових військовослужбовців 30-ої окремої механізованої бригади перебували там. А нинішній командир 30-ої бригади ЗСУ полковник Нестеренко Олександр Володимирович очолював Національний миротворчий контингент у Косово”.

Військові просять молитов для всіх із офіційного списку частини та всіх бійців ЗСУ!

Підготувала Олена Гулая, Запорізька єпархія УПЦ

ФОТО підполковника ЗСУ Василія Стасієва

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *