Риторика ненависті широко використовується при захопленнях культових споруд УПЦ, носить характер пропаганди і може стати фактором дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

На основі зафіксованих фактів і свідчень очевидців такого висновку дійшли автори моніторингу дотримання конституційних прав людини в Україні за 2016 рік, який проводився на замовлення Міжфракційного депутатського об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти»», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт об’єднання.

У звіті наводяться окремі факти порушення прав і свобод віруючих, аналізується ситуація в цілому, а також дається правова оцінка двом скандальним законопроектам, спрямованим проти УПЦ.

Нагадаємо, що оцінку цим документам вже було дано головою Юридичного відділу УПЦ протоієреєм Олександром Баховим. На його думку, законопроекти №4128 та №4511 не відповідають нормам міжнародного права.

Автори моніторингу вважають, що у випадку прийняття цих законопроектів українськими законодавцями будуть порушені стт. 9 і 11 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод (свобода думки, совісті і релігії, а також право на свободу зібрань и асоціацій) і ст. 14, про заборону дискримінації.

У моніторингу представлений глобальний аналіз фактів порушення прав віруючих УПЦ у Західній Україні. Ці факти увійшли до Звіту української неурядової організації «Громадський правозахист» (NGO Public Advocacy) про порушення прав і свобод релігійних організацій у Західній Україні. У звіті зібрано огляд випадків із закликами до ненависті з боку кліриків і прихильників деяких конфесій. Дані факти підтверджують фото-, відеодокази, а також, свідоцтва учасників подій. Як зазначають автори звіту, значну частину цих правопорушень скоїли особи, які є кліриками або активістами «Київського патріархату».

У Тернопільській, Рівненській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Київській областях та на Закарпатті автори моніторингу прав людини і релігійних свобод в період з 2014 по 2015 рр. зафіксували 44 конфліктних ситуацій, пов’язаних з дискримінацією віруючих Української Православної Церкви. В одних випадках вірян не допускали до храму, в інших – відбувалося рейдерське захоплення культових споруд, що належали громадам УПЦ. У деяких населених пунктах зіткнення між парафіянами храму і прихильниками «Київського патріархату» не припиняються і досі.

Автори моніторингу вказують на випадки упередженого ставлення до УПЦ з боку представників регіональної влади. До прикладу, в с. Катеринівка Кременецького району Тернопільської області між громадами віруючих виник конфлікт, який саме після активного втручання влади завершився побиттям вірян УПЦ.

Узагальнюючи ситуацію із станом дотримання фундаментальних прав і свобод людини в Україні, автори моніторингу наголошують: «Риторика ненависті широко використовується при захопленнях культових споруд УПЦ, носить характер пропаганди і може стати фактором дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні».

Источник

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *