Усиновлення — це дуже важливий крок, але на сьогоднішній день для людей, які взагалі немає дітей цей крок є єдиним шляхом для того щоб відчути своє життя та свою родину повноцінними. А для того щоб усиновити дитину багато не треба — всього 7 кроків.

Крок 1:
Подружжя, яке бажає усиновити дитину, звертається до служби у справах дітей за місцем свого проживання, де заявникам роз’яснюються умови усиновлення, права та обов’язки, правові наслідки, що виникають у зв’язку з усиновленням, про що складається та підписується відповідний акт.

Крок 2:
Зібравши пакет необхідних документів заявники звертаються з письмовою заявою про бажання бути усиновлювачами, до якої додають такі документи:
1) довідка про заробітну плату за шість останніх місяців або копія декларації про доходи, засвідчена в установленому порядку;
2) копія свідоцтва про шлюб, якщо заявники перебувають у шлюбі;
3) висновок про стан здоров’я кожного заявника;
4) нотаріально засвідчена письмова згода на усиновлення другого з подружжя (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
5) довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання;
6) копія паспорту або іншого документа, що посвідчує особу;
7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Крок 3:
Після подання заяви протягом 10 робочих днів служба у справах дітей:
— обстежує умови проживання потенційних батьків-усиновителів та складає акт обстеження умов проживання;
— розглядає питання про можливість бути усиновлювачами дитини;
— готує відповідний висновок; у разі прийняття позитивного рішення ставить на облік як кандидатів в усиновлювачі.
Заявникам видається висновок про можливість бути усиновлювачами разом з пакетом документів, на підставі яких вони можуть звернутися до служби у справах дітей будь-якого району або області на території України для підбору дитини.

Крок 4:
Знайомство з дитиною відбувається за направленням служби у справах дітей за місцем перебування дитини, в присутності її представника, в дитячому закладі, де перебуває дитина.
Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються у службу у справах дітей за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити її (заява складається українською мовою, у заяві зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання кандидата(-ів) в усиновлювачі, а також прізвище, ім’я, по батькові, вік, місце перебування (проживання) дитини).
Служба у справах дітей протягом 10 днів готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини, який видається кандидатам в усиновлювачі разом із засвідченим пакетом документів дитини, для надання разом із заявою кандидатів про усиновлення ними дитини до суду.

Крок 5:
Усиновлення дітей проводиться на підставі рішення суду, в судовому засіданні кандидати в усиновлювачі приймають участь особисто. Рішення суду набуває законної сили через 10 днів з дати прийняття рішення.
Отримавши копії рішення суду, усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її перебування, в присутності представника служби у справах дітей, після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення.

Крок 6:
До відділу реєстрації актів цивільного стану надати копію рішення суду про усиновлення дитини та відповідну заяву про внесення змін до актового запису дитини, отримати нове свідоцтво про народження.

Крок 7:
Зареєструвати дитину у паспортному відділенні за місцем свого проживання, стати на облік в службі у справах дітей за місцем свого проживання для здійснення контролю службою у справах дітей за умовами проживання та виховання усиновленої дитини.
Звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем свого проживання для отримання на усиновлену дитину державної допомоги по народженню дитини, яка дорівнює розміру виплати по народженню першої дитини.

Шановні майбутні батьки !
Подаруйте дитині родину, а себе зробіть щасливими.
Служба у справах дітей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *